Masterclass
Omgaan met toenemende complexiteit
Een leider geeft richting en bewaart de rust, ook als het spannend wordt. In een wereld die snel complexer wordt herkent de leider paradoxen en omarmt de verschillende polen van de paradox.
We leven in een wereld die steeds complexer wordt: we zijn allemaal met elkaar verbonden, kennis en informatie zijn vrijwel onbeperkt beschikbaar en iedereen is een ‘hub’ in z’n eigen netwerk.
Als consument, klant, leerling, student of cliënt verwachten we meer en meer maatwerk, omdat we om ons heen zien dat dat mogelijk is. Als leverancier, instelling of professional betekent dat dat we steeds meer moeten inspelen op individuele behoeftes. En dat maakt dat organiseren nóg complexer wordt.
Zo complex dat het vrijwel onmogelijk is een organisatie die meegaat met de tijd nog centraal en door middel van een hiërarchische structuur aan te sturen. En dat vraagt nogal wat van de leiders van een organisatie.
In deze masterclass leer je omgaan met de toenemende complexiteit.
“Wat ik in de praktijk vaak tegenkom is dat de klantvraag, wetgeving, of technologie steeds sneller verandert. Het wordt steeds moeilijker om een organisatie vorm te geven die net zo snel verandert als dat nodig is om te overleven. Hierin spelen paradoxen, ogenschijnlijke tegenstellingen, in besluitvorming een belangrijke rol. De uitdaging is om de uitersten van die tegenstelling te omarmen en integreren in plaats van het (niet) kiezen. Anders leidt dit onherroepelijk tot een ineffectief ontwikkelproces.
Wat er nodig is, is een organisatiecultuur die er continu op is gericht om in het hier- en nu te reflecteren. En het omarmen van de gezamenlijke kracht van al haar medewerkers en andere stakeholders. Zodat de complexe krachten die invloed uitoefen op de organisatie toekomst- en ontwikkelingsgericht worden omgezet in duurzame ontwikkeling van de organisatie. Hierbij omarmen we de verschillen die leven in de organisatie en maken we daar het beste van.”
Resultaat
Na het volgen van deze Masterclass hebben de deelnemers:
Inhoud
In deze Masterclass wisselen we kennisoverdracht af met praktische oefeningen, in verbinding met de eigen praktijk van de deelnemers. Onderwerpen die aan de orde komen zijn:
Geschikt voor
Deze Masterclass is bij uitstek geschikt voor leidinggevenden die zeggenschap hebben over de koers van hun organisatie. Leiders die hun mensen mee moeten zien te krijgen in een verandering die nog niet iedereen ziet zitten. De masterclass leent zich goed voor een groep van Product Owners die een gezamenlijke verbeteropgave hebben en in de praktijk gefocust zijn op hun eigen services.
Praktisch
Soort Masterclass: In house
Deelnemers: 6 – 15
Locatie: in overleg
Duur: 6 uur
Doelgroep: leidinggevenden, managers, teamleiders, product owners
Prijs: vraag een offerte aan
Wil je meer informatie over deze Masterclass of een offerte aanvragen?
Vul hier je gegevens in, dan nemen we zo snel mogelijk contact met je op.
*) Verplicht veld. We gebruiken je gegevens alleen om contact op te nemen over jouw vraag.
Deze cookies zijn noodzakelijk voor het goed en veilig functioneren van de website.
Dit zijn cookies die niet noodzakelijk zijn voor het goed functioneren van de website. Denk bijvoorbeeld aan Google Analytics of andere plugins.
*) Verplicht veld. We gebruiken je gegevens alleen voor het beantwoorden van je vraag of reageren op je opmerking.